مایکروسافت: تکمیلا واضح اســـــت که اپل در حال کپی انجامن از ما اســـــت

دانلود فارسی

مایکروسافت: تکمیلا واضح اســـــت که اپل در حال کپی انجامن از ما اســـــت

دو ماه اخیر یعنی اردیبهشت و خرداد برای دو غول دنیای فناوری یعنی مایکروسافت و اپل روزهای پر مشغله ای بوده اســـــت، دلیل که هر دو شرکت سری جدید محصولات محبوب خود را در این ایام وارد بازار انجامه اند.

بر کسی پوشیده نیست که اهالی کوپرتینو به انجام گرفتت بر روی آیپد پرو تمرکز انجامه اند، و حتی آن را جایگزینی برای لپ تاپ ها معرفی انجام میدهند، به عبارت دیگر ضعف اپل در سیستم عامل دسکتاپ باعث انجام گرفته تا سعی کند سیستم عامل موبایل محبوب خود را در قالب یک تبلت هیبریدی به عنوان جایگزین لپ تاپ معرفی کند.

این روزهای اپل به انجام گرفتت در تلاش اســـــت تا با توجه به رانجام گرفت سهم ویندوز در بازار تبلت ها و بلعیده انجام گرفتن سهم این شرکت توسط رقبا ویندوزی، سهم از دست رفته را مجددا به دست آورد.

وضع کنونی این شرکت را باید ناشی از غفلت و حتی تمسخر تلاش مایکروسافت در زمینه ساخت تبلت های هیبریدی یعنی سرفس پرو، دانست. درست در زمانی که مایکروسافت به انجام گرفتت مشغول توسعه نسل های نخستیه سرفس پرو بود، اپل غرق در شادی فروش آیفون های خود بود، و حتی محصول توسعه یافته توسط مایکروسافت را مورد تمسخر قرار می داد.

رفتار گذشته مدیر عامل اپل از یک سو و موفقیت خارق العاده برند سرفس از سوی دیگر باعث انجام گرفته، تا Ryan Gavin مدیر کل برند سرفس شرکت مایکروسافت، اپل را به باد انتقاد بگیرد و عنوان کند:

تکمیلا واضح اســـــت که اپل در حال کپی انجامن از غول نرم افزاری دنیا اســـــت، ایده ساخت و تولید آیپد پرو تکمیلا از روی ما کپی انجام گرفته اســـــت.

کمی به گذشته برگردید، اگر ما چشم به کارهای آن ها دوخته بودیم و سعی در الهام از آن ها داشتیم، محصولات انقلابی نظیر سرفس بوک و سرفس پرو هرگز ساخته نمی انجام گرفتند. ما سال ها در حال کسب تجربه و یادگیری در مورد ساخت تبلت ها و دستگاه های هیبریدی بودیم، در آن زمان آن ها و زیادی دیگر با دیده تردید و تمسخر ما را نگاه می انجامند، و حال که سرفس های ما دنیا را تکان داده اند، آن ها و زیادی دیگر راه ما را در یش گرفته اند. آیپد پرو مثال تکمیلا واضحی از این کپی کاری اســـــت.

به صورت حتم جای شکی نیست که Gavin درست می گوید، مایکروسافت نسخه نخستیه سرفس پرو را در سال ۲۰۱۲ وارد بازار انجام، که Surface RT نام گرفته بود، این تبلت هیبریدی از یک کیک اســـــتند و کیبورد قابل جدا انجام گرفتن بهره می برد، که باعث می انجام گرفت تا دستگاه به دو شکل تبلت و لپ تاپ مورد اســـــتفاده قرار گیرد.

در آن زمان Surface RT تعدادان مورد اســـــتقبال قرار نگرفت و شکست خورد، علت اصلی این شکست را باید در ویندوز RT و محدودیت های آن جستجو انجام.

در آن زمان تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل موقعیت را از دست نداد و مایکروسافت را به خاطر توسعه این محصول مورد تمسخر قرار داد، وی سرفس را به دستگاهی حاصل از ترکیب تستر و یخچال تشبیه انجام، و آن را کاربردی نمی دانست.زمانی که سرفس به محصولی موفق تبدیل انجام گرفت، شرکت های مختلف از جمله اپل دست به کپی انجامن از آن زدند، و هر کدام سرفس های خود را ساختند، اپل نیز از این قافله عقب نماند، و آیپدی به همراه کیبورد، و قلم اســـــتایلوسی شبیه سرفس پن وارد بازار انجام.

مدیر کل دستگاه های سرفس مایکروسافت در ادامه اضافه می کند، ما هنگام توسعه و ساخت هر محصول جدید از برند سرفس به هیچ کدام از محصولات رقبا از جمله اپل نگاه نمی کنیم، دلیل که دنبال ما ارایه خلاقیت و نوآوری خودمان اســـــت.

در حقیقت در سال های اخیر زمانی که به برند سرفس نگاه می کنیم، سراسر نوآوری و خلاقیت در آن موج می خانومد، و در این عرصه (نوآوری) اپل چیز خاصی برای عرضه انجامن ندارد.


محسن توکلی

گویند کامپیوتر همه جوره خوش اســـــت،نه خیر عزیز فقط سرفس خوش اســـــت!

[ad_1]

مطالب مشابه